مطالب پربیننده:   

جلسه بررسی تغییر عنوان رشته فقه قضایی به فقه و حقوق قضایی
سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹

 در تاریخ 1395/9/15 جلسه گروه فقه و حقوق قضایی با جناب حجه الاسلام سید عباس  هاشمی مدیر کل محترم دفتر برنامه ریزی آموزشی که به اتفاق برادر گرامی جناب آقای آقایی از ستاد جامعه المصطفی در گروه فقه قضایی برگزار شده. دراین جلسه مدیر محترم گروه آقای حبیبی تبار در بیانات مفصل نگرش گروه به توسعه در آینده و تبدیل گروه فقه و حقوق قضایی به مجتمع را مطرح نمودند و راجع به وجود این ظرفیت و نیاز به ایجاد گرایش های جدید از برنامه های جاری را مطرح کردند از جمله نیاز به تاسیس گرایش فقه و حقوق خصوصی ، فقه و حقوق بین الملل و فقه و حقوق عمومی.

         

ایشان تاکید کردند برای اینکه فارغ التحصیلان بتوانند در مراکز مربوطه در کشورشان از مدرک علمی خود حسن استفاد را ببرند لازم است همانطور که در مقطع کارشناسی ارشد نام رشته به فقه و حقوق قضایی تغییر یافته است نام سایر رشته ها نیز اصلاح شود. پیشنهاد مشخص این است که نام گروه به فقه و حقوق تغییر یابد و مدرک فارغ التحصیلان سطح4 نیز فقه و حقوق قضایی بشود و نیز در مقطع دکتری با توجه به تغییر در سرفصل ها و متناسب شدن با رشته فقه و حقوق دو گرایش فقه و حقوق جزا و فقه و حقوق قضایی تصویب گردد.

در ادامه جناب آقای هاشمی مدیر کل محترم دفتر برنامه ریزی آموزشی طی سخنانی بیان داشتند از سال 93 پیگیر این تغییرات بوده اند اما تغییر نام گروه موضوعی داخلی است که با مصوبه خود جامعه المصطفی قابل حل است. و تغییر نام در رشته فارغ التحصیلان سطح4 نیز موضوعی داخلی است و قابل تصویب می باشد اما در مورد مقطع دکتری تغییرات مصوب درس ها در شرح تفصیلی سرفصل ها اعمال سپس جهت پیگیری در وزارت علوم به جامعه المصطفی منعکس گردد.

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۹
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به انجمن علمی و پژوهشی فقه قضایی است و نقل مطالب بدون ذكر منبع غير مجاز مي باشد
مسؤولیت مقالات به عهده نویسنده بوده، درج مقاله به منزله تایید آن نیست
Template name : Alqaza / Template designed by www.muhammadi.org

SMZmuhammadi July 2010